4 آبشار منحصربفرد در گلستان

آبشار بکر و دیدنی حسینا مینودشت جاذبه های طبیعی و گردشگری استان گلستان واقع در شهرستان مینودشت میباشد. آبشار حسينا در ۲۱ کيلومتری جنوب شرق شهرستان مينودشت و در نزدیکی روستای حسینا واقع است. در مجاورت این روستا چشمه‌ای وجود دارد که در مسير خود، با ايجاد آبشارهای کوتاه و بلند تا ارتفاع ۲۵ متر و غارهای آهکی، مناظری بسيار جذاب به وجود آورده است. این آبشار حتما با لیدر محلی برید که مسیر کاملا جنگلی می باشد.

 آبشار ریگ چشمه مینودشت یکی از جاذبه های دیدنی شهرستان مینودشت میباشد و مسیر دسترسی به این آبشار نزدیک به 4 ساعت پیاده روی نیمه سنگین رفت و برگشت است و حتما باید لیدر محلی یا راهنما داشته باشید. با پیاده روی در اعماق جنگل شما به آبشاری بسیار زیبا خواهید رسید که با نام آبشار ریگ چشمه شناخته می شود. آبشار از بلندای سنگ های خزه گرفته پایین می جهد و در قالب رودخانه ای به مسیر ادامه می دهد. منظره حیرت انگیز جنگلی بکر در کنار این آبشار زیبا حتما خستگی راه را از تن شما به دور خواهد کرد.

آبشار چلی 10 دقیقه تا بهشت که باید برای رسیدن به آن خودتان را به روستای بالاچلی برسانید. این آبشار بقدری زیباست که شما را برای چند دقیقه مبهوت خودش می کنه. آبشار چلی نرسیده به روستای بالاچلی می باشد که باید از مسیر فاضل آباد به سمت دهنه محمد آباد حرکت کنید و در سمت راست جاده کمتر از 10 دقیقه رانندگی به تابلو روستای بالاچلی خواهید رسید. برای دیدن این آبشار و مسیر رسیدن بهترهست همراه تیم گلستانی ها باشید تا شما را با جزئیات کامل این مسیر آشنا کنه.

آبشار چلی کجاست؟

آبشار چلی یکی از زیباترین آبشارهای استان گلستان واقع در نزدیکی روستای بالاچلی می باشد. این آبشار از کنار خیابان کاملا دیده می شود و اگر اهل آبشارگردی نیستید می توانید تا نیمه ای از راه برید و گوشه ای در کنار رودخانه و در زیر سایه درختان اتراق کنید و از طبیعت زیبا و رویایی جنگل استفاده کنید.

مسیر دسترسی به آبشار چلی

آبشار چلی یکی از زیباترین و بکرترین آبشارهای استان گلستان است که حتما باید ببینید و لذت ببرید. روستای بالاچلی یکی از ییلاقات معروف و سنتی در استان گلستان شهرستان فاضل آباد می باشد که ثبت میراث فرهنگی می باشد.

آبشار قبل از روستا می باشد و تا ابتدای ورودی آبشار کاملا آسفالت می باشد اما پیچ جاده کمی زیاد است و شما با اتوبوس نمی توانید تا روستا بیایید و اما ماشین سواری در همه مواقع سال قابل تردد می باشد.

شمامی توانید آبشار را از کنار خیابان ببینید اما برای لذت بردن از نسیم خنک و تماشای آبشار باید کمی به خود زحمت بدهید و حدودا 20 دقیقه پیمایش در جنگل را داشته باشید. در ابتدای مسیر بعد از 5 دقیقه پیاده روی مسیر  دو راهی می شود و شما برای دیدن آبشار اولی 2 دقیقه به سمت راست حرکت کنید و به آبشار اولی می رسید و می توانید همینجا بمانید.

آبشار زاو کلاله یکی دیگر از جاهای دیدنی گلستانه که در روستای چشمه زاو جایی برای خودش باز کرده است. مسیر دسترسی به آبشار زاو بعد از کلاله به سمت روستای مراوه تپه و روستای زاو پایین برید و از کنار اقامتگاه مسیر خودتون را از سمت راست ادامه بدین و زمانیکه دوراهی را دیدید مسیر خودتون را از سمت چپ جاده خاکی ادامه بدید و ماشین را پارک می کنید و میر پاکوب را از کنار دره پایین برید و بعد از 10 دقیقه پیاده روی شما محو زیبایی آبشار خواهید شد.